KSIĄŻKI O INFORAMCJI PRZESTRZENNEJ

Systemy i narzędzia zbierające, przetwarzające i udostępniające informację przestrzenną pomagają w zarządzaniu i organizacją miastem. Stały się także niezbędnym źródłem pozyskania informacji przez biznes, a także obywateli. Dla mnie książki o informacji przestrzennej to dodatkowa wiedza wspomagająca prace projektowe.

Chętnie sprawdzam wszelkie polecenia tytułów związanych z tą kategorią, zarówno od czytelników Plan Zabudowy, jak i od osób współpracujących ze mną podczas prac projektowych. Wszystko co dobre, znajduje swoje miejsce na tej liście. Książki bardzo dobre staram się recenzować na blogu w cyklu Miasto Lektura. Fragmenty tych wybitnych tytułów (może) znajdziesz w mediach społecznościowych pod hasztagiem #MiastoLektura.

Kupując za pośrednictwem Plan Zabudowy bezkosztowo wspierasz moją działalność na blogu – niektóre z linków to linki afiliacyjne. Jeżeli korzystasz z tej opcji zakupu to już teraz pragnę Ci za to bardzo serdecznie podziękować.

KSIĄŻKI O INFORAMCJI PRZESTRZENNEJ – LISTA KSIĄŻEK POLECANYCH PRZEZE MNIE I CZYTELNIKÓW PLAN ZABUDOWY

Okładka książki "Smart CIty Informacja przestrzenna w zarządzaniu inteligentnym miastem"

Smart CIty Informacja przestrzenna w zarządzaniu inteligentnym miastem

redakcja naukowa: Dariusz Gotlib, Robert Olszewski

Chociaż idea smart city jako modelu przewodniego tworzenia miast dobiega końca i z biegiem lat traci swoich zwolenników, to wdrażanie “inteligentnych” systemów i narzędzi wspomagających zarządzanie i organizacją miast, jest niepodważalnie potrzebne. Jednym z takich narzędzi jest właśnie informacja przestrzenna. Chociaż książka opublikowana w 2016 r. może wydawać się archaicznym tytułem jak na tak prężnie rozwijającą się technologię, to według mnie stanowi świetny wstęp do zapoznania się z:

  • wymaganiami dyrektywy INSPIRE, wdrażanej w naszym kraju za pomocą przepisów i infrastrukturze informacji przestrzennej,
  • projektu geoportalu krajowego i zbieranych w nim zbiorach danych przestrzennych,
  • technologii i koncepcji tworzenia modeli 3D miast.

Książki o urbanistyce – pozostałe kategorie

Tytuły o tematyce budowania miast.

Tytuły o tematyce socjologii miast.

Reportaże o miastach.

Tytuły o tematyce planowania przestrzennego.

Tytuły o tematyce gospodarki nieruchomościami.

Książki o urbanistyce – pełna lista

Chcesz zobaczyć pełną listę książek polecanych przeze mnie i czytelników Plan Zabudowy?

CYTATY #MIASTOLEKTURA

Okładka cyklu cytatów z książek o urbanistyce - Miasto Lektura

Rekomendacje ciekawych tytułów to nie wszystko! Dodatkowo, w mediach społecznościowych Plan Zabudowy (FBIG) możesz śledzić cykl #MiastoLektura. Spamuję tam fragmentami książek o kreowaniu przestrzeni zbudowanej. Cytuję tych mądrzejszych, co to umieją lepiej „w projektowanie miast”.

Świeżutki cytat w każdą sobotę.

Mam nadzieję, że ten cykl będzie dla Ciebie inspiracją, a Nas wszystkich skłoni do przemyśleń. Pełną kolekcję cytatów zawsze znajdziesz właśnie pod tym hasztagiem:
Facebook: #miastolektura i Instagram: #miastolektura.

Zachęcam Cię do tagowania dobrych książek razem ze mną. 🙂

POWRÓT