RAPORT O TERENIE ONGEO

Opublikowane
Plan Zabudowy - RAPORT O TERENIE ONGEO

Transparentność przede wszystkim, dlatego informuję o pierwszej współpracy Plan Zabudowy. Po kilku miesiącach rozmów i przemyśleń zdecydowałem się na partnerstwo w promowaniu oferty automatyzacji informacji przestrzennej o nieruchomości – Raport o terenie OnGeo. Wszystko dzięki opcji “win-win” dla Czytelników bloga i dla mnie, autora blogowych treści.

RAPORT O TERENIE ONGEO, CZYLI AUTOMATYCZNA DIAGNOZA DZIAŁKI

Jeżeli pierwszy raz słyszysz o tym raporcie to w dalszej części artykułu mam dla Ciebie kilka ciekawych informacji. Podejrzewam jednak, że możesz kojarzyć OnGeo. Nawet jeśli odpowiedź jest twierdząca to i tak zachęcam Cię do sprawdzenia co obecnie oferują ich raporty. 

Osobiście temat Geoportalu OnGeo poznałem kilka lat temu. Na tamte czasy cyfryzacja danych przestrzennych dopiero raczkowała. Miałem wrażenie, że ich wykorzystanie ma sens wyłącznie dla lokalizacji w największych miastach. To właśnie tam swój początek miało skrupulatne zbieranie danych przestrzennych oraz ich udostępnianie za pomocą lokalnych systemów informacji przestrzennej. Z biegiem lat dostępność różnych danych zdecydowanie się zwiększyła, zmieniły się także sposoby ich udostępniania, a w konsekwencji raport o terenie OnGeo to teraz bardzo ciekawa opcja pozyskania w szybki i łatwy sposób podstawowych danych o interesującej Cię działce/nieruchomości oraz jej otoczeniu. Postępująca cyfryzacja planowania przestrzennego, geodezji i kartografii nadaje jeszcze większy sens automatyzacji tego typu analiz.

CZYM DOKŁADNIE JEST GEOPORTAL ONGEO I RAPORT O TERENIE?

Geoportal OnGeo to komercyjne narzędzie gwarantujące szybki dostęp do kompletu informacji o terenie. Zestaw innowacyjnych narzędzi online pozwala na automatyczne wygenerowanie raportu o terenie. Z raportu dowiesz się między innymi:

 1. Czy wskazany teren jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego? Raport wskaże nr uchwały i nazwy miejscowego planu.
 2. Czy działka posiada dostęp do mediów? Raport pokaże wszystkie sieci infrastruktury technicznej przebiegające przez obszar wybrany do analizy oraz jego sąsiedztwo.
 3. Jakie pozwolenia budowlane dla wybranego terenu oraz dla terenów sąsiadujących zostały już wydane? Raport wygeneruje wnioski i decyzje z ostatnich kilku lat w promieniu 200 m od Twojego punktu zainteresowania.

Te trzy funkcjonalności przedstawiają bardzo istotne informacje o terenie. Ta ostatnia robi na mnie największe wrażenie. 👍 Oczywiście, raport umożliwia uzyskanie bardzo wielu dodatkowych informacji o sąsiedztwie działki/nieruchomości, w tym ograniczeń wynikających z ochrony środowiska, dziedzictwa kulturowego, zagrożenia powodziowego. eksploatacji górniczej, itd.

Kod rabatowy o treści: PLANZABUDOWY na OnGeo.pl to 10% zniżki na diagnozę działki

Dla zwykłego śmiertelnika taki raport to po prostu super sprawa. Może jednak jako osoba zaznajomiona z systemami informacji geograficznej (GIS) pomyślisz:

Wielkie mi rzeczy, to wszystko jest powszechnie dostępne. Wystarczy parę kliknięć.”

W takim przypadku wiedz, że ja wiem, iż mam do czynienia ze specjalistą_ką, o wiedzy i umiejętnościach przekraczających pojęcie zwykłego śmiertelnika. Ale nawet dla Ciebie mam naszykowaną odpowiedź.

Tak, zgadza się. Raporty o terenie bazują w większości na powszechnie dostępnych danych przestrzennych udostępnianych na wiele sposobów, na różnych poziomach administracji, przez szereg instytucji. Do “połapania” się w tym temacie i zgromadzenia tych samych danych potrzeba: wiedzy (1), umiejętności (2) i czasu (3). Jeżeli spełniasz pierwsze dwa warunki to chapeau bas, czas zacząć się wyceniać adekwatnie do wiedzy i umiejętności!

Tylko nawet jeśli, to zawsze pozostaje warunek trzeci – swojego czasu nie warto sprzedawać za bezcen. W konkurencji z automatycznym raportem, generującym większość bardzo przydatnych informacji w niecałe 5 minut, w mojej ocenie specjalista przestaje być specjalistą. Staje się “geoinformacyjnym górnikiem” ograniczając swój drogocenny czas na wyklikanie dostępu do danych  wyłącznie w celu ich wygenerowania, zamiast poświęcić ten czas na ich analizę. Oczywiście, pełen szacunek dla “geoinformacyjnych górników”, jest to także moja codzienność. Nikogo nie podpuszczam, ale w konfrontacji z raportem o terenie OnGeo, to w 5 minut nie dasz rady. 😉

KOD RABATOWY PLAN ZABUDOWY – GENERUJ RAPORT O TERENIE 10% TANIEJ

Jako Czytelnik Plan Zabudowy możesz wygenerować raport o terenie 10% taniej z kodem rabatowym: PLANZABUDOWY. Rabat jest stały i wielokrotnego użytku. Działa w przypadku zakupu pełnego raportu jak i jego “okrojonej” wersji z najistotniejszymi dla Ciebie informacjami. Wpisz w polu kod rabatowy hasło: PLANZABUDOWY, a za raport zapłacisz 10% mniej. Przykładowo, realizując kod rabatowy 10% na zakup pełnego Raportu o Terenie o wartości 150 zł, zapłacisz 15 zł mniej, czyli 135 zł. Sprawdź sam_a jak to działa:

Baner reklamowy - raport o mpzp OnGeo z kodem rabatowym PLANZABUDOWY

UWAGA: Kod rabatowy działa wyłącznie przy płatności online. Nie masz możliwości skorzystania z kodu na podstawie zakupionych wcześniej punktów. W dalszej części artykułu krok po kroku wyjaśniam jak aktywować zniżkę.

NA CZYM POLEGA MOJA WSPÓŁPRACA Z ONGEO?

☝️ Abyś mógł/mogła korzystać w pełni świadomie z tego kodu rabatowego, chciałbym przekazać Ci kilka informacji. Jako Czytelnik_czka Plan Zabudowy masz możliwość skorzystania z rabatu w wysokości od kilku do kilkunastu złotych. Wygenerowanie raportu o terenie przy użyciu kodu rabatowego PLANZABUDOWY będzie oznaczać, że dzięki informacji dostępnej na mojej stronie OnGeo mogło dla Ciebie wygenerować raport. Z tego tytułu, jako Partner OnGeo otrzymam prowizję. Nie jest to jednak standardowa sytuacja, w której za polecenie raportu tylko ja wygrywam. Podejmując współpracę zależało mi na sytuacji „win-win”. Jako Czytelnik Plan Zabudowy dostajesz rabat, a OnGeo dzięki mojemu poleceniu właśnie pozyskało klienta. Wysokość mojej prowizji to zwykle od kilku do kilkunastu złotych. W związku z tym, jeżeli skorzystasz z kodu rabatowego to już teraz pragnę Ci za to bardzo serdecznie podziękować, bo dzięki tym środkom będę mógł dalej rozwijać mój blog.

KOD RABATOWY PLAN ZABUDOWY NA ONGEO.PL  – JAK UŻYĆ?

Z kodu rabatowego możesz skorzystać zarówno jako niezarejestrowany użytkownik, a także jeśli posiadasz konto indywidualne w OnGeo. Przygotowałem specjalną instrukcję jak w łatwy i szybki sposób obniżyć koszt raportu w zależności czy masz już konto lub chcesz dokonać analizy bez rejestracji.

RAPORT O TERENIE Z KODEM RABATOWYM BEZ REJESTRACJI KONTA W ONGEO

Jeśli nie posiadasz konta w OnGeo także możesz skorzystać z promocji. Dokładna ścieżka mieści się w tych 5 prostych krokach:

 1. Bezpośrednio ze strony głównej OnGeo przejdź do panelu “Generuj Raport”.
Użycie kodu rabatowego PLANZABUDOWY w raporcie o terenie bez rejestracji konta w OnGeo - krok 1
 1. Po wybraniu interesującej Cię działki/nieruchomości na mapie po prawej stronie oraz informacji,  których potrzebujesz z listy po lewej stronie, zatwierdź chęć zlecenia analizy przyciskiem „POTWIERDŹ”.
Użycie kodu rabatowego PLANZABUDOWY w raporcie o terenie bez rejestracji konta w OnGeo - krok 2
 1. Zostaniesz przekierowany_a do strony potwierdzającej zakup, gdzie musisz jedynie:
 • wpisać adres e-mail, na który OnGeo wyśle Raport o Terenie (1),
 • wybrać opcję „% Masz kod rabatowy?” (2),
 • wpisać kod rabatowy: PLANZABUDOWY i zatwierdzić przyciskiem “Zastosuj” (3),
 • przeczytać i zaakceptować Regulamin (4),
 • potwierdzić chęć zapłaty (5).
Użycie kodu rabatowego PLANZABUDOWY w raporcie o terenie bez rejestracji konta w OnGeo - krok 3
 1. W ostatnim kroku będziesz miał_a do dyspozycji różne opcje płatności. Ten krok jest już powszechnym etapem wszelkich zakupów online, więc nie powinien stanowić problemu.
Użycie kodu rabatowego PLANZABUDOWY w raporcie o terenie bez rejestracji konta w OnGeo - krok 4
 1. Po uzyskaniu potwierdzenia płatności poczekaj maksymalniem 5 minut. Po tym czasie świeżutki raport powinien być już na Twojej poczcie elektronicznej.

RAPORT O TERENIE Z KODEM RABATOWYM Z POZIOMU KONTA W ONGEO

Posiadając konto w OnGeo musisz wykonać dokładnie te 9 prostych kroków:

 1. W pierwszej kolejności zaloguj się na swoje konto. Przejdź na stronę ongeo.pl i kliknij „Zaloguj się”.
Użycie kodu rabatowego PLANZABUDOWY w raporcie o terenie z poziomu konta w OnGeo - krok 1
 1. Wpisz swoje dane, czyli e-mail oraz hasło.
Użycie kodu rabatowego PLANZABUDOWY w raporcie o terenie z poziomu konta w OnGeo - krok 2

UWAGA: Jeśli nie pamiętasz hasła dostępu, kliknij „Zapomniałem hasła”. Twoje hasło zostanie zresetowane, a na maila przyjdzie wiadomość z linkiem potwierdzającym, gdzie będziesz mógł_mogła ustawić nowe hasło.

 1. Po zalogowaniu wybierz „Generuj Raport”, gdzie zostaniesz automatycznie przekierowany_a na stronę Raportów.
Użycie kodu rabatowego PLANZABUDOWY w raporcie o terenie z poziomu konta w OnGeo - krok 3
 1. Odszukaj działkę, którą chcesz zdiagnozować.  Możesz tego dokonać na trzy sposoby – poprzez wyszukiwarkę adresów, wyszukiwarkę działek lub wskazując na mapie.
Użycie kodu rabatowego PLANZABUDOWY w raporcie o terenie z poziomu konta w OnGeo - krok 4
 1. Wybierz cechy działki, które chcesz wygenerować spośród podanych po lewej stronie. Zatwierdź transakcję za pomocą przycisku „POTWIERDŹ”.
Użycie kodu rabatowego PLANZABUDOWY w raporcie o terenie z poziomu konta w OnGeo - krok 5

UWAGA: Kod rabatowy wpiszesz dopiero przy płatności online. Zanim do tego dojdzie jeszcze dwa kroki.

 1. Przejdź do płatności za Raport. W tym celu wybierz „Zapłać”.
Użycie kodu rabatowego PLANZABUDOWY w raporcie o terenie z poziomu konta w OnGeo - krok 6
 1. Automat przekieruje Cię do podsumowania Raportu, gdzie ponownie wybierz opcję „Zapłać” (1). Następnie zaznacz opcję „Płatność on-line” (2).
Użycie kodu rabatowego PLANZABUDOWY w raporcie o terenie z poziomu konta w OnGeo - krok 7
 1. Zostaniesz przekierowany_a do strony z wyborem opcji płatności, gdzie przy płatności on-line musisz jedynie:
 • wybrać opcję „% Masz kod rabatowy?” (1),
 • wpisać kod rabatowy: PLANZABUDOWY i zatwierdzić przyciskiem “Zastosuj” (2),
 • potwierdzić chęć zapłaty (3).
Użycie kodu rabatowego PLANZABUDOWY w raporcie o terenie z poziomu konta w OnGeo - krok 8
 1. Po uzyskaniu potwierdzenia płatności poczekaj maksymalnie 5 minut. Po tym czasie świeżutki raport powinien być już na Twoim koncie w OnGeo oraz Twojej poczcie elektronicznej przypisanej do konta.

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości jestem do Twojej dyspozycji: piotr@planzabudowy.com

PODOBAJĄ CI SIĘ ARTYKUŁY NA BLOGU? DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
POWRÓT
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x